Aktuálně z Gwen´s Home

6.5.2024

Dva zlatí psí kluci, Eliot („Edí“) a Edgar („Šárky“) z Cořina 2. vrhu dnes oslavili 1.narozeniny. Gratulujeme!

24.4.2024

Jsme moc rádi, že se ta, která to „všechno“ začala, tedy naše trikolorní fena GWEN DIVOKÝ SEN, skvělá psí kamarádka, máma Abbadona, Abigail, Aishy, Betty, Bree, Brux, Calypso, Connyho, Cory, Crise a babička z matčiny strany Deli, Dustina, Eliota a Egdara v plné síle dožívá 10 let a stačí své 4 leté dceři, zlaté fence Coře.

7.4.2024

Před 4 lety se stala naše Gwen naposled psí mámou. Jí samotné se blíží 10. narozeniny a jsme moc rádi, že je ve skvělé kondici a ve všem stačí své neposedné dceři Coře.

A tak nejen naše CORA, ale také CALYPSO ve Valašském Meziříčí, CONNY v Klecanech nedaleko Prahy a CRIS (Johny) v Liberci slaví svoje 4. narozeniny. Přejeme všem „našim“ psům a fenkám další krásné roky s jejich zvířecími i člověčími kamarády.
Pár obrázků z posledních měsíců z Mikulova:

8.1.2024

Moc smutná zpráva pro naši smečku … nešťastnou náhodou jsme po krásných 38 měsících přišli o našeho kocourka Maxe.

5.11.2023

To to letí … Amy a Abbie, štěňata fenky Calypso, budou mít za chvíli 2 měsíce. Moc rádi jsme se na ně jeli do Pardubic podívat:

29.10.2023

Podzim se pořád střídá s létem, ale přece jenom …

6.10.2023

Štěňata v CHS Ferox Spiritus rostou a prospívají. Obě fenky – Amy Pond Ferox Spiritus i Abbie Ferox Spiritus – jsou už zadané.

28.9.2023

Jedna aktualita, kterou na webu CHS Gwen´s Home moc rádi publikujeme:

Calypso z Gwen´s Home se 20.9.2023 narodila její první štěňata. CHS Ferox Spiritus tak má 2 zlaté fenky a díky vzorné mámině péči rostou před očima své chovatelky Zuzany. Moc gratulujeme

24.9.2023

A máme tady podzim. Výletům zatím počasí přeje. Ten poslední byl v okolí Jihlavy a Telče.

Je radost sledovat díky všem těm moderním technologiím, jak se se vede psům a fenkám, kteří mají původ v naší CHS Gwen´s Home. Což jsou aktuálně hlavně Cořiny Edí a Šarky . Ti ve svých 4 měsících stálé více objevují blízký i vzdálenější svět v okolí svých domovů.

26.8.2023

Další novinkou, i když očekávanou, byla ultrazvukem potvrzená březost Cořiny sestry Cally. Tak držíme palce, aby to kolem 20.9. všechno dobře dopadlo.

Cally 26_8_23

Na trase Mikulov – Jeseníky jsme měli krásně po cestě na dovolenou domovy obou našich letošních štěňat. Jana i Johana se podělily o zážitky, které do jejich domácností vnáší Eliot, resp. Edgar a my jsme se s nimi po pár týdnech moc rádi v sobotu 19.8. viděli. Oba pejsci si zvykají také na nové jméno (Eliotovi se říká „Edí“ a Edgarovi „Šarky“).

29.7.2023

To, jak se vede psím klukům Eliotovi a Edgarovi v jejich domovech, budeme zveřejňovat v sekci našeho webu Jak se vede E&E ?

16.7.2023

Tak i Edgar má za sebou poměrně krátkou cestu do svého nového domova, zvládl ji v pohodě. Byl ho plný dům i zahrada, ze které se mu ani v tropických dnech nechtělo domů.

Ani nemusím psát, že je nám po těch 10 týdnech se „zlatíčky“ E & E aktuálně trochu smutno. Ale vypadá to, že se s nimi uvidíme přibližně za měsíc, kdy po cestě na dovolenou budeme projíždět tak blízko jejich domovů, že prostě jen těžko půjde se nezastavit 🙂 .

8.7.2023

Dnes jsme zamávali na cestě do nového domova Eliotovi. Bude tam mít kromě své nové „paničky“ Jany a její lidské smečky i zvířecí kamarády. Těšíme se na další momentky:

Dnes ty poslední z rodného Mikulova:

Edgara a Eliota je plný dům. Pokoje, dvůr, zahrada… všude je co prozkoumávat. Mají za sebou 1.očkování a blíží se den, kdy se zatím naši psí kluci vydají do svých nových domovů. V Eliotově případě to bude okolí Slavkova u Brna a ani „Edgarův“ Prostějov není tak daleko, abychom se někdy v budoucnosti s nimi neviděli.

6.7.2023

25.6.2023

Sedmý týden života byl pro Edgara a Eliota docela náročný. Čekala je nejen již známá cesta na veterinu tady v Mikulově, ale ve čtvrtek 22.6. se s námi vydali do Brna na klinické vyšetření očí na Veterinární kliniku psů a koček. První velká cesta autem. Vyšetření dopadlo dobře, také již víme výsledky jejich genetických testů na MDR1 (Eliot je přenašečem genu, Edgar má negativní výsledek) i CEA (oba pejsci mají výsledek carrier – přenašeči genu).

13.6.2023

Tento týden čeká oba pejsky setkání s jejich budoucími paničkami. Hlavní činností v jejich denním programu je spaní 🙂 a když jsou bdělí, tak jej jich už plný byt. Také hodně zkouší všechny zuby, co jich v tlamičkách mají.

6.6.2023

Edgar (1,4 kg) a Eliot (1,2kg) se podruhé vydali k veterináři. Každý už má na určeném místě identifikační čip a plné tlamičky zubů stále více a více zkoušejí jak chutná to či ono. Mámino mléko, navlhčené i suché granule, tráva a vůbec různé „přírodniny“ na zahradě…

28.5.2023

Každým dnem jsou Edgar a Eliot jistější na svých nohou a objevují tak okolí svého pelíšku. A nejen jeho, první venkovní proběhnutí bylo moc fajn. Také se na ten svět mohou více „zubit“, ale i na začátku 4.týdne mají na jídelníčku zatím pouze mámimo mléko. Hranice 900 g už byla v přírůstcích pokořena.

22.5.2023

Dnes se Edgar a Eliot podívali do světa. Vydali se i s mámou Corou na 1.návštěvu veteriny, kde dostali odčervovací sirup a byli pochváleni, že se nestydí najíst 🙂 .

15.5.2023

Při dnešním vážení ukazovala váha u Edgara i Eliota v podstatě stejných 530 g. Krmení ani odpočinek rozhodně neodbývají a tak dělají nám i mámě Coře radost.

9.5.2023

Tak naši pejsci se mají čile k světu a zlehounka přibývají na váze. A také už mají jména!
Bílý flíček na čele a obě přední tlapky také bílé, to je Eliot a jeho bratr dostal jméno Edgar.

7.5.2023

Nejde moc napsat, jak to bolí…
Fenka „E“ přeživší včerejší porod císařským řezem od dnešního rána nejevila na rozdíl od brášků moc zájem o pití, hodně spala … a i když jsme se snažili ji v chuti do života podpořit, tak příroda rozhodla o tom, že se vydala na cestu za svou sestřičkou, se kterou sdíleli 2 měsíce lůno mámy Cory. 🙁
Svět není vždy spravedlivý …
R.I.P E & E

6.5.2023

Tak jsme se konečně dočkali!
9 týdnů po nakrytí naší zlaté fenky Cory z Gwen´s Home zlatým psem Be Happym z Barbořinského Vršku se na svět s veterinářskou pomocí dostala 3 zlatá štěňátka (světlý pejsek vážil cca 257 g, tmavý pejsek 275 g a fenečka 190 g).
Se zamračeným počasím v Mikulově v tento den koresponduje bohužel zpráva, že se ani veterinářům nepodařilo zachránit fenku, kterou Cora díky její poloze a velikosti neprotlačila porodními cestami 🙁 .
Takže se v následujících 2 měsících budeme věnovat hlavně vrhu E.

Cora - vrh E

24.4.2023

Jaro 2023

Dnes mají naše „céčka“ 3.roky. Všechny jejich smečky zdravíme a přejeme pohodu do jarních dnů.

Už by – i podle psího kalendáře – mělo být opravdu jaro.

Obzvláště, když si do něj může Cora zapsat porodní termín kolem 6.5.2023. Ultrazvuk potvrdil, že přírůstky na váze a zaoblení křivek mají svůj oprávněný důvod, a tak se můžeme těšit na 4 nové psí životy.

Přejeme si, aby se vše dělo tak, jak má.

Zima 2022/2023

5.3.2023

Podle datumu je jaro na dohled, i když zrovna dnes zima ukazovala, hlavně kolem Zlína, že se ještě vzdát nechce. A co jsme dělali u Zlína?

S Corou jsme se po 15 měsících vydali na její druhé krytí. Ty správné dny tentokrát vyšly na víkend, a tak jsme v sobotu i v neděli vyrazili za ověřeným psem Be Happym z Barbořinského vršku. Doufáme, že se zadařilo, na potvrzení se musí pár týdnů počkat.

29.1.2023

Vánoce i první měsíc roku 2023 jsou za námi. Zima se sněhem šetřila i na horách, natož tady na jihu Moravy, ale nakonec i jeho si Gwen – a hlavně Cora – v tom lednu užily.

15.12.2022

Neuvěřitelné! Deli a Dustinovi je dnes 1 rok!

Podzim 2022

Jak se stalo, že je podzim v plném proudu? Naštěstí je ten letošní zatím plný sluníčka, takže je možné pořídit spousty pěkných fotek, stejně jako se to povedlo přes léto. Děkujeme za ně, stejně jako za informace o tom, jak se máte 🙂 . A tím samozřejmě nemyslíme jen naše nejmladší D & D.

Léto 2022

21.7.2022

Prázdniny jsou v plném proudu, léto trhá teplotní rekordy, ale i tak si ho užíváme:

9.7.2022

Ne všechny zprávy, které přináší život, jsou ty dobré. Mezi ty hodně smutné patří určitě ta, že smečka z Gwen´s Home přišla koncem června o Abigail … Abby… Abbynku.

Pravidelně dostáváme zprávy nebo fotečky nejen „déčkových“ štěňat, moc děkujeme. Dustin a Deli mají 6 měsíců a určitě už seznámili Kateřinu a Zuzanu s lehkou psí pubertou 🙂 .

Jaro 2022

24.4.2022

Dnes má Gwen 8. narozeniny!

Abaddon, Aisha, Abigail, Bree, Betty, Brux, Cally, Conny a Cris (Johny) by své mámě – a Deli s Dustinem své babičce – jistě rádi alespoň na dálku „potřásli tlapkou“. Nebojte se, Cora ji prožene za vás 🙂 .

16.4.2022

2 měsíce je přibližná doba psí březosti, 2 měsíce byli Dustin a Deli „naši“ a po 2 měsících se na nás do Mikulova přijela se svou smečkou (lidskou i psí) podívat Deli. Vyrostla nejen do výšky, ale hlavně do trikolorní krásy. Domácí Gwen a Cora by mohly být k tak milé návštěvě vstřícnější, ještě že kníračka Katty je dost velký kliďas.

Gwen má za sebou chirurgický zákrok, před týdnem si škaredě zatrhla drápek na levé přední a tak jí ho na veterině zastřihli a ošetřili. Někdy trochu pokulhává, ale snad se z toho „vylíže“ – i když zrovna tuto techniku by měla pro zhojení omezit. Botička se jí moc nelíbí.

7.4.2022

Tak tady jsou, 2 fenky a a psi z vrhu C, kteří se narodili před neuvěřitelnými 2 lety! Takže přejeme vše nej Connymu, Calypso, Johnymu i Coře. Utíká to, že? 🙂

13.3.2022

Podle informací od Zuzany i Kateřiny se Deli, resp. Dustinovi, vede moc dobře. Objevují svět, seznamují se a hlavně rostou! To je vidět z fotek, za které moc děkujeme a které jsou v tomto odkazu:

15.2.2022

Dnes jsme se rozloučili s naší Deli. Velmi čilá trikolorní fenka se vydala také do Prahy a my doufáme, že bude dělat Zuzaně a Radovanovi jenom radost. Už víme, že cestu zvládla stejně jako Dustin v pohodě a hned zítra se vrhne na objevování všeho nového. Dustinovi, jak je vidět na fotce, to už jde 🙂 . Deli, děkujeme za krásné dny a těšíme se na viděnou.

13.2.2022

Dnes slaví 3.narozeniny Betty, Bree a Brux z vrhu B. Gratulujeme!

12.2.2022

Čím jsou Dustin a Deli starší, tím snad ten čas rychleji letí. Je pryč další týden a dnes se vydal do světa pejsek Dustin. Jak se na pořádného psa sluší, je o něco „mohutnější“ než fenka Deli a dokáže být pěkný divoch. I jindy to zas vypadá, že se proti němu ta holčičí část smečky spikla.

Bylo nám potěšením se o toho zlatého kluka starat a přejeme jemu i Katce, ať se jim spolu v té Praze pěkně žije. Jsme rádi, že jste v pořádku v cíli a vždy vás rádi uvidíme 🙂

7.2.2022

Máme za sebou moc fajn víkend, který nám kromě Dustina a Deli zpříjemnila návštěva Adély, Honzy a Connyho. Moc rádi jsme se s nimi viděli, a i když to Cora s Gwen asi tak „neprožívaly“, tak si užily pěkné procházky a pro štěňata byl Conny prvním cizím psem, se kterým se setkali (kromě pár hafanů na klinice v Brně). Conny byl obezřetný, jak k někdy majetnické Coře, tak k Dustinovi a Deli, ale s paničkou a pánem poblíž bylo vše v pohodě.

Moc děkujeme za návštěvu a spoustu pěkných fotek.

4.2.2022

Dnešek byl „velkým“ dnem v životě Dustina a Deli. Kromě klinického vyšetření očí, které podstupují v tomto věku všechny sheltie a které už absolvovat nebudou, je čekala první velká cesta autem. Úvodní kilometry byly trochu tesklivé, ale časem se to podalo a cesta zpět byla úplně v pohodě. Aby ne, když samotné vyšetření trvalo s přestávkami skoro 1,5 h! A určitě několik dobrých zpráv pro Kateřinu a Zuzanu: obojky nevadí, na vodítko si zvykneme, oči jsou v pořádku a v autě se žádná „nehoda“ nepřihodila 🙂 .

2.2.2022

Deli (1,8 kg) a Dustin (2,2 kg) dnes byli potřetí na veterině. Před tím se díky troše sluníčka nad Mikulovem proběhli poprvé po trávníku, čemuž jinak zimní počasí nepřeje. Mají vystavené své pasy a dostali první očkovací dávku proti psince (CDV) a parvoviróze (CPV kmeny 2a, 2b, 2c). Třetí dávku na odčervení mají „odloženou“ za pár dní. Před víkendem, o kterém by se měli poznat se svým pražským „strýčkem“ Connym, je v pátek 4.2. čeká první velká cesta autem do Brna na klinické vyšetření očí.

27.1.2022

Do 7.týdne vběhli Dustin a Deli na nohách tak jistých, že jim žádný prostor není dost vzdálený pro zkoumání. I když „přemluví“ Coru k nějakému tomu minikojení, tak už jedí hlavně granulky. Někdy samotné, jindy s vodou nebo instantním mlékem.

Aktualitou dne jsou dobré výsledky genetických testů. Na MDR-1 (citlivost na některé léky) – jsou oba negativní, pro CEA (anomálie očí) jsou oba tzv. přenašeči, což je potřeba zohlednit při případném uchovnění.

V kočičím pelíšku zdřímneme chviličku … 27.1.2022

22.1.2022

O další týden starší, nějaké to deko těžší, Dustin a Deli se prostě mají čile k světu!

17.1.2022

Tak naše „déčka“ mají za sebou druhou návštěvu veterináře. U levé lopatky mají čipy, další dávka odčervení, stěry pro testy na MDR1 a CEA a mohlo se jet domů.

12.1.2022

Dustin a Deli mají plné nohy, zuby i jazyky práce. Daří se jim také ve většině případů opustit svoje ležení kvůli jiným potřebám, takže i „čůrací“ podložka má své využití. Ale na čistotu v pelechu dohlíží samozřejmě Cora.

Zdravíme do všech rodin, ve kterých jsou „naše“ štěňata z vrhu C! Jejich aktuální foto zde:

Vánoce 2021

Podzim 2021

Léto se přehouplo do podzimu, přesto se na konci prázdnin a v září dalo vyrazit ještě na pár slunných výletů. A i když Gwen i Cora nemusí zrovna cestování autem, tak si je pak v cíli náležitě užívají.

Aktualitou října je Cořino 2. hárání, které se dostavilo cca po 7 měsících od toho prvního.

Prázdniny 2021

Všichni se v létě vydáváme na výlety, po letošním roce plném covidových omezení o to více. Takže třeba víme, že Cally byla se Zuzanou na skautském táboře a užívá chalupy v Mštěnovicích, Conny se s Adou a Honzou už v květnu podíval dokonce k moři v Benátkách a často pendluje mezi Prahou, západními a severními Čechami. Johny (Cris) zdolává se svou lidskou smečkou vrcholky slovenských Tater a Cora s Gwen si s námi nejvíce užily jihočeských lesů v Novohradských horách.

5.6.2021

Nejvíce se kvůli bonitaci nacestovala se svou majitelkou fenka Cally. Ale i ona byla v Horních Počernicích 5.6.2021 zařazena mezi chovné feny svého plemene. Gratulujeme!

15.5.2021

2 týdny května utekly v aprílovém počasí jako voda a je tu výstava v Chropyni. Na ní se sešly „naše“ fenky Cora a Cally v kategorii mladých a obě si odnesly hodnocení VD.

Chropyně 15.5.2021 (Cora &Cally)

Shodou okolností se ve stejný den setkali i kluci Conny a Johny (Cris), jenom o nějakých 300 km jinde, v Liberci.

Liberec 15.5.2021 (Johny a Conny)

1.5.2021

Po dohodě chovatelských klubů se uskutečnily počátkem května bonitace „bez výstavy“ pro feny a psy, kteří se v uplynulém roce neměli ze zřejmých důvodů možnost nějaké výstavy zúčastnit.

A tak se 1.5.2021 po čase sešli Cora a Conny z Gwen´s Home v Okrouhlicích u Benešova na akci Sheltie Club CZ a oba byli zbonitováni s výsledkem „chovná/chovný“, z čehož máme velkou radost.

Za 14 dní se Cora vydá na KV v Chropyni, stejně jako její sestra Cally.

24.4.2021

7 let člověčích, 7 let psích. Letí to neuvěřitelně, takže se zdá nemožné, že by to bylo už tak dlouho, co se v jedné CHS narodila mezi svými sourozenci i tricolorní fenka, kerá dostala jméno GWEN. Vše nej … k těm 7.narozeninám!

S Gweninou dcerou Corou se chystáme na bonitaci, které bude zkraje května probíhat z „covidových“ důvodů netradičně bez výstavy. Ale i na tu se připravuje – tentokrát ve třídě mladých na KV Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií v Chropyni. Na první akci se setká s bráškou Connym, na té druhé se sestrou Cally.

7.4.2021

Co napsat. Snad jen velkou gratulaci k 1.narozeninám.

Ano, je to rok, co se na tomto světě poprvé nadechli 4 zlatá shletií štěňata, která dělají radost svým člověčím kamarádům v Praze, Liberci, Valašském Meziříčí i v rodném Mikulově. TAK HLAVNĚ ZDRAVÍ VŠEM.

26.3.2021

Před 3 lety spatřil svět 3 tricolorní štěňata. Ona se na něj podívala o pár dní později, pak utekly týdny, měsíce … ale že už Abaddon, Aisha a Abigail slaví své 3. narozeniny? To to letí.

Tak všechno nej … přeje Gwen, setra z vrhu „C“ Cora a vůbec všichni z rodného Mikulova.

Cora & Gwen 25.3.2021

16.3.2021

Tak jsme se dočkali! Cora – s několika týdenním zpožděním oproti sestře Cally – v 11.měsících poprvé hárá. Zdá se, že rodinná anamnéza dlouhých háracích cyklů jako měla Gwen, bude pokračovat.

Cora z Gwen´s Home (14.3.2021)

Potvrzením výše uvedeného je, že jedna z fen vrhu A, Abby, je nakrytá. Po bonitaci a uchovnění na podzim 2020 a 11 měsících od posledního hárání se povedlo spojení s tricolorním psem Coddym (Black Delight Pincode). Gratulujeme a přejeme pohodový průběh všeho, co souvisí s příchodem toho psího „nadělení“.

Abby z Gwen´s Home (7.1.2021)

23.2.2021

Výstavy i jiná psí setkání jsou zatím v nedohlednu. Po pár zimních dnech, kdy trochu sněhu i mrazu dorazilo i na jih Moravy, se snad blíží alespoň jaro. Z novinek stojí za zmínku určitě to, že fenka Calypso má za sebou své první hárání.

13.2.2021

Zimních radovánek si užívaly i psí slečny Bree, Betty a Brux. Fenky z vrhu B spokojeně ve svých rodinách oslavily 2. narozeniny.

Gratulujeme a těšíme se někdy na viděnou.

12.1.2021

Protože naše Gwen už je psí dáma, které bude na jaře 7 let, tak po 3 letech nebudeme zažívat radost z narození a pokroků jejích štěňat. A protože se zatím ze známých důvodů nekonají žádné výstavy a bonitace, tak je uchovnění Cory, která snad bude její následovnicí, zatím v nedohlednu.

7.1.2021

Ano, štěňatům z vrhu C už bylo 9 měsíců a kalendář přepsal letopočet na rok 2021. Cora, Cally, Conny i Cris mají za sebou první vánoce, zkušenosti s silvestrovskými ohňostroji (usměrněnými lehce covidovými zákazy), a někteří více, jiní méně, možnost dovádět ve sněhu.

V Mikulově jsme si do smečky nadělili nového člena, a tak hlavně Cora má parťáka na své pubertální hrátky. A kocourek Max s ní už ve 3 měsících statečně drží krok.

6.12.2020

Všechna štěňata mají za sebou svou první zkušenost se sněhem. U takového Johnyho v Liberci není divu, na jihu Moravy je to vzácnější. Ale velmi rychle se počasí vrátilo k podzimnímu bahnu.

A shodou okolností se zrovna dnes, na Mikuláše, potkali v okolí Liberce „naši“ psí kluci Conny a Johny.

Bohužel naše „smečka“ nečekaně přišla o kočičího kamaráda Mourka, u kterého se veterinárně prokázala zákeřná nemoc a nebylo možné mu pomoci jinak, než eutanazií.

1.11.2020

Všechna štěňata (a nejen z vrhu C ) jsou zase o měsíc starší 😉 . Pokud víme, tak statečně přezubují, přibývají na váze, výšce i dovednostech. Bohužel díky situaci se méně setkávají se svými psími kamarády a také to hned tak nevypadá na nějakou výstavu.

4.10.2020

Co se kolem „našich“ psů a fen událo za posledních 6 týdnů?

Všechna, již téměř půlroční štěňata z vrhu „C“, se setkávají v psích školkách, na cvičištích nebo vycházkách s řadou psích kamarádů. Aktuální informace ve zkratce: Conny se možná nadchne pro agility a viděli jsme se s ním na KV v Přestavlkách. Cally“ by měla jít na svou první výstavu koncem října (pokud situace s řadou omezení umožní její konání) a i s tou jsme se viděli na výstavě, a to v Olomouci. Tam jsme se počátkem září jeli podívat jen tak „na kukačku“.

No a Cora? Tak už má svou štěněcí výstavu za sebou, získala moc pěkné hodnocení od polské rozhodčí a také „VN“ ve zmíněných Přestavlkách. Bohužel jsme se pod rouškou roušek minuli „s Abby“, která byla tamtéž bonitována a uchovněna. Gratulujeme.

Pár foto zde.

19.8.2020

Srpen se blíží ke svému konci a pokud víme, tak všechna „céčková“ štěňata se vydala na nějaké to cestování po krajích českých či moravských. A navíc jsme se rádi viděli i s Brux z loňského vrhu. Pár foteček z prázdnin zde.

2.8.2020

Tak se to tak nějak sešlo, že jsme v jednom týdnu měli možnost vidět dalšího sourozence naší Cory. S Honzou, Adélou a Connym jsme si dali sraz v Lednici a užili jsme pravý letní slunečný den v místním parku.

27.7.2020

Štěněcí život fen Cory a Cally a psů Crise (Johnyho) a Connyho je bohatší o spousty zkoušeností, dovedností a zážitků a třeba i výletů z prvního měsíce letošních prázdnin.

A v rámci jednoho takového jsme se vydali s Gwen a Corou na náštěvu za Cally do Valašského Meziříčí. Počasí přálo venkovnímu posezení i procházce po okolí, děkujeme Kapustovým za příjemně prožitý den. Foto zde.

28.6.2020

Neustále nás udivuje, jak ten čas letí. Už třetinu svého života prožila štěňata Cris, Conny a Cally ve svých smečkách a my jsme moc rádi, že jsme s nimi přes jejich rodiny v kontaktu. Těší nás, že skoro živě můžeme díky technologiím vidět ta místa, kde poznávají okolní svět. Moc za FOTOGRAFIE děkujeme.

Po čase jsme také vyzvali členy naší psí rodiny z vrhu A a vrhu B o nějaký ten aktuální snímek.

9.6.2020

Po letech, kdy jsme měli doma pouze Gwen, se bude naše vzorná psí máma „dělit“ o svou přízeň na našem webu se svou dcerou Corou.

„Naše“ štěňata jsou u svých nových rodin už 2. týden. Jejich aklimatizace proběhla – stejně jako cesta – v pohodě a tak se seznamují s lidmi i psy ve svém okolí. Jsme rádi, že jsme se všemi v kontaktu, a to včetně fotografií. Děkujeme.

1.6.2020

A je to tady … Jdou do světa. Uteklo to. Cris se vydal na sever do Liberce už v sobotu 30.5. A dnes vyrazil Conny do Prahy a Cally do Valašského Meziříčí. Přejeme jim krásný a spokojený život plný lásky, kterou jsme jim po těch 8 týdnů dávali my tady v Gwen´s Home. A někdy na viděnou…

27.5.2020

Za čtyřčaty je druhá velká cesta autem, tentokrát to bylo na klinické vyšetření očí na Veterinární kliniku v Brně. Cestování zatím na chuť moc nepřišla, ale oči jsou v pořádku, což měla možnost posoudit kromě MVDr. Raušera i trojice jeho studentek. Na zahradě pak navečer následoval zasloužený odpočinek (foto)

24.5.2020

Naše psí zlatíčka se stávají stříbrem … „tekuté stříbro“ se říká tomu, co se skoro nedá uhlídat 🙂 . Ano, energie skoro 2 kilových psích objevitelů je nezměrná. Zahrada je jim skoro malá, ale stejně zodpovědně se staví i k nabírání sil.

19.5.2020

Do 7.týdne vstoupila štěňata návštěvou veterináře (3. dávka na odčervení) a téměř celoodpoledním pobytem na zahradě. A také už je na 99% rozhodnuto, kam se které štěně vydá za 2 týdny. A které zůstane s námi.

16.5.2020

Naše čtyřčata mají za sebou velký „krok“ – cestovala na docela značnou vzdálenost autem. A i když to zpočátku nebylo jednoduché, tak cestu tam i zpět za smečkou ZATRISHE do Tišnova zvládla. Jen počasí a trocha cestovní nevolnosti nepřálo lepším podmínkám pro focení. Přesto se řada fotek povedla, takže za ně Zavřelovým moc děkujeme.

12.5.2020

Jak jde čas? Nějak rychle … 5 týdnů pryč a každý další den toho Cris, Conny, Cora a Calypso toho víc umí, zvládnou, oběhají, sní …

8.5.2020

Štěňata mají za sebou 2.návštěvu veterináře, při které dostala 2.dávku na odčervení, každé svůj čip a „psí pas“ a také se přitom odebraly vzorky na genetické testy (CEA, MDR1).

Počasí dává na prodloužený víkend naději na možnost trávit více času na zahradě, což se objeví určitě ve fotogalerii.

4.5.2020

Štěňat je všude plno. I když pořád hlavně spí, tak v čase bdělosti se dokážou mezi sebou „poprat“, objevují všechno vhodné i nevhodné k okusování a na jejich jídelníčku se střídá mateřské mléko s instantním a zuby zvládnou v pohodě i granule.

29. dubna 2020

Pokroky kam se podíváš …. hlavně ty nohy už drží tak, že štěňata zkoumají stále vzdálenější okolí, a to jak doma, tak hlavně venku. Počasí přálo, takže v galerii je pár fotek z těch prvních krůčků. A také už jejich jazýčky vyzkoušely něco jiného, než mámino mléko, i když to je pořád to nej … . Ale objevily se první zuby, takže to od psí mámy vyžaduje hodně sil.

24.4.2020

Ta, kolem které se na tomto webu všechno točí, má dnes 6.narozeniny. Gwen je prožívá ve zdraví ve víru mateřských povinností a opravdu v rodinném kruhu. 🙂

21.4.2020

Ve 2 týdnech byla „céčková“ smečka poprvé u veterináře. Pasta na odčervení zdaleka není tak dobrá jako mámino mléko, po kterém tak pěkně rostou.

Více novinek o Coře, Calypso, Crisovi a Connym ZDE.

19.4.2020

Čas se smečkou 4 dvoutýdnních štěňat utíká jak voda. Dnes už některá z nich koukla na svět, všechna přibírají na váze a stále jistěji se drží na nohou. Když tedy nespí. Foto ZDE. 

8.4.2020

A je to tady! Pro nejaktuálnější novinky z naší chovné stanice klikněte na odkaz VRH C.

20.3.2020

Gwenina březost je na ní už docela dobře znát. Přibrala na váze, ale i tak se ráda projde v jarním počasí po okolních krásách. 

7.3.2020

Ultrazvukové vyšetření Gwen, která navenek zatím žádné známky budoucího mateřství neprojevovala, ukázalo s největší pravděpodobností 4 dubnové přírůstky. 

Doufáme, že vše v předvelikonočním čase dobře dopadne.

Štěňata k prodeji zatím nenabízíme. 

5.2.2020

Největší aktualitou z naší CHS z počátku února 2020 je to, že Gwen téměř po roce od narození štěňat vrhu B začala hárat. A rozhodli jsme se pro její poslední nakrytí. 

Takže jsme se vydali 4.2.2020 na Vysočinu za zlatým psem k p. Duškové. Golden Stardust Vesca Montana se svého úkolu i ve velmi nevlídném počasí zhostil statečně a tak budeme cca za měsíc očekávat výsledky ultrazvukového vyšetření.

18.11.2019

Dnes dorazily mailem aktuální fotky třetí ze sester z vrhu B – Bree. Prý moc pro fotografy nepostojí a aktuálně se zkouší zapojit do základních „agilit“.

2.11.2019

Tak jsme se vydali koncem října na opožděnou dovolenou a stejně jako loni jsme ji spojili s návštěvou u „našich“ štěňat. Původně byla v plánu zastávka u Betty v západočeských Klatovech, ale stihli jsme i Benátky nad Jizerou s Brux.

Trikolorní Betty už na výšku dokonce přerostla Gwen. Ráda běhá a díky bydlišti na okraji města má kde, ostatních známých psů se nebojí, ale je ze všech tří psích slečen nejvíce bázlivá ve vztahu k lidem.

Betty

Betty

Gwen & Betty

To určitě neplatí pro jedinou zlatou fenku z vrhů A i B, která je podle majitelky zlatá nejenom podle zbarvení srsti. Má řadu psích kamarádů a „naběháno“ má díky možnosti jet na chalupu také dost. 

Brux

Brux

Brux & Gwen

13.7.2019

Protože je to ze 3 míst, kam se nám rozutekla letošní štěňata z vrhu B, nejblíže, tak jsme se v polovině července vydali za návštěvou k Bree. Se starší šeltií Bětkou i svou člověčí rodinou se sžila dobře, což je fajn.

Bree
Bree
Bree

6.7.2019

Podle informací od majitelů letošních štěňat se všem daří dobře, aktuální foto z konce května dorazilo „od Brux“, foto Bree a Betty pak v červenci.

Bree

Betty

Brux

24.duben 2019
Naše Gwen má dnes 5.narozeniny! To to uteklo, pět let. Jsme moc rádi, že ji máme a také za to, že kontrola u veterináře minulý týden ukázala, že je po problémech se zánětem v pořádku. Vše nej … 

7.duben 2019

Z pomezí Jihomoravského a Zlínkého kraje si pro poslední psí slečnu přijela celá její nová člověčí rodinka. A tak se už i Bree seznamuje s novým prostředím. Doufáme, že si nejen s  šeltií „tetkou“ Bětkou bude rozumět. 

6.duben 2019

Cestu až k Šumavě má za sebou i druhá z fenek – Betty. Dopoledne i po obědě se ještě proskotačila s mámou Gwen a sestřičkou Bree na zahradě a i u ní budeme rádi za informace o jejích pokrocích. 

5.duben 2019

A je to tady … Dnes jsme vypravili do jejího nového domova naši „Veverku“ Brux. A jak už víme, tak dlouhou cestu zvládla ve společnosti svého člověčího kamaráda Matěje dobře. Budeme rádi za zprávy o jejích dalších pokrocích a životě v novém prostředí.  

3.duben 2019

Betty, Bree i Brux za sebou mají včerejší klinické vyšetření očí v Brně. Výsledky jsou potěšující, oči jsou u všech tří psích slečen v pořádku. Jejich první delší cesta autem byla po prvních kilometrech, které se jim v těsné  přepravce moc nelíbily, nakonec také celkem klidná, a to je dobrá zpráva pro jejich další brzké cestování. Ano, už se ví „jízdní“ řád, podle kterého se vydají ke svým novým člověčím parťákům. Brux do Středočeského kraje v pátek, Betty do Plzeňského v sobotu a Bree „zůstane“ o pár km v tom Jihomoravském. 

31.březen 2019

Vypadá to, že se fenky vydají ke svým novým majitelům příští víkend. Což je … za chvíli. Víkendové počasí přálo několikahodinovému slunění a dovádění na trávníku, fotodokumentace bude na webu brzy. 

28. březen 2019

Stále více štěkající, okousávající a do prázdných misek častěji hledící psí slečny jsou ode dneška legitimovatelné. Dostaly čipy a pasy a také prošli prvním veterinárním vyšetřením a očkováním.  

U Gwen se bohužel objevili příznaky nějakého „pooperačního“ zánětu. Moc doufáme, že se ho podaří odrazit pomocí naordinovaných antibiotik. Je ale i přesto stále starostlivou mámou, která tu svoji „drobotinu“ vážící 2,8 kg(Bree), 2,4 kg (Betty), resp. Brux (2,2kg) kojí pečlivě hlídá. O jejich čilosti by mohl docela dobře vyprávět náš kocour… 🙂

23.březen 2019

Psím slečnám se daří… Běhat, poznávat trochu víc dvůr i trávník na zahradě nebo trénovat zuby  na  všem možném a hlavně růst. Bree váží 2,22 kg, Betty 1,86 kg a Brux 1,77 kg. 

20.březen 2019

Kalendářně nám začalo jaro a psí slečny Betty, Bree a Brux vstoupily do 6.týdne života. Rostou z mámina, ale čím dále více také z příkrmového mléka a štěněcích granulí. Škoda jen, že se to jaro trochu schovává a tak dnes bylo ještě celkem zima na delší pobyt na zahradě.

17.březen 2019

Počasí bohužel nepřeje častějšímu pobytu venku, ale dnešek byl výjimkou. Holkám to běhá čím dál lépe, hlavně když to – jako třeba na té trávě dnes venku – neklouže. A tak se povedlo pár moc pěkných fotek.

Také se jim daří zapojovat rostoucí zuby do okusování předmětů k tomu určených včetně minigranulek. A občas i do těch k tomu neurčených, včetně sester.

Se svou budoucí rodinou se včera měla možnost seznámit Brux. Cestovali za ní skoro 300 km, i když stejně jako Bree a Betty většinu jejich návštěvy prospala, tak se moc líbila. A stejně jako na Bree na ni „doma“ bude čekat psí kamarádka – roční „borderka“ Bony.

14.březen 2019

S rostoucími „štěňátky“, která jsou už spíše pořádnými štěňaty, rostou i jejich zuby. Což poznává krom jejich psích hraček i vybavení domácnosti a hlavně máma Gwen. Kojení sice ještě úplně nezavrhla, ale dokáže se po svých upírkách pěkně ohnat a ráda se odloží někde mimo jejich dosah. Takže přikrmujeme mlékem a i granulky jsou vděčnou jedlou „hračkou“. 

12.březen 2019

14 dní uteklo a tak jsme se dnes podruhé  vydali s fenkami k veterináři. Do převozního košíku se tak tak vešly a svými přírůstky paní doktorku mírně řečeno překvapily. Domluvilo se jejich očipování (opět za 2 týdny) a také se ví, že 2.4. pojedou na vyšetření očí do Brna.

10.březen 2019

Dnes se přijeli podívat na Bree členové její budoucí „smečky“. V té své stávající už jednu šeltii mají, je stejně mladá jako Gwen, a hlavně jejich 3 dětem s všechny fenky moc líbily.

Vypadá to, že krmení od mámy Gwen už nebude téměř 4.týdenním štěňatům stačit. Takže dnes měly na zkoušku příkrmové mléko, které sice z misek zmizelo raz dva, ale třeba Betty úplně nesedlo. 

8.březen 2019

Dnes se na chvilku všechny fenky pod dohledem mámy Gwen podívaly na zahradu. Sluníčko má sice už jarní sílu, ale do kožíšků zvyklých na vzájemné teplo nebo to mámino foukalo víc, než bylo příjemno a tak se jim na trávu moc nechtělo. 

Krmení zajišťuje pořád pouze Gwen, což je moc dobře, váhu 1 kg už překonaly všechny slečny. Ale v tlamičkách se dají nahmatat první zoubky, tak uvidíme…   

5.březen 2019

Brux, Betty a Bree zařazují do náplně dní kromě spaní a krmení stále více „batolení“. Nohy je nesou jistěji a jistěji a tak se navzájem dokážou škádlit nebo bojovat o lepší místo u mléčného baru mámy Gwen.

3.březen 2019

Vidět, co se kolem děje, je super. Jen kdyby většina toho okolního světa kolem tolik neklouzala pod tlapkami. Ale i ty se zpevní a půjde to. Drápky na těch předních, které jsme dnes fenkám zastřihli, k tomu ani nebudou třeba a jejich „otupení“ ocení hlavně kojící máma Gwen. Brux (911 g) a Betty (900 g) se blíží k hmotnosti 1 kg, docela o dost je v této disciplíně předběhla Bree (1063 g). Je prostě nejméně „lenivá“ se najíst 🙂 

28.únor 2019

Poslední únorový den přinesl první rozevření víček a nahlédnutí na ten okolní svět. Tou ze psích slečen, která otevřela oči jako první, byla Betty, tedy nejmenší z vrhu a podobně jako Abigail z vrhu A předběhla své sourozence. Sestry Brux a Bree ji dohnaly hned druhý den, a tak se i pokusy o chůzi stávají stále úspěšnějšími. 

27.únor 2019

Po téměř 2 týdnech byli psí kojenci Betty, Bree a Brux včera poprvé u veterináře. Byly pochváleny, jak rostou, Gwen za to jak kojí a „srůstá“ (veterinářka jí vyndala pár zbývajících stehů) a všichni prošli odčervovací kůrou. Ta se bude opakovat za další 2 týdny a v dalším podobném intervalu dostanou fenky své pasy a čipy.

A ty přírůstky jsou pro zvědavé zde:

23.únor 2019

To, jak psí holky rostou před očima, nezobrazí asi žádná tabulka. Jen jsme si všimli, že je mezi nimi určitě větší hmotnostní rozdíl, než u štěňat z vrhu A. Vypadá to, že se už každým dnem podívají na okolní svět, ale zatím je okukujeme spíše my. Takže fotoalbum 2.týdne je určitě čím zaplnit. 

20.únor 2019

Týden od svého narození zůstala dnes kvůli našim pracovním povinnostem šeltií trojčata „sama“ doma. Gwen zvládla všechno na jedničku. Ale každým dnem, a možná spíše hodinou, se některé z fenek podaří, na svých ještě docela vratkých nohách, vylézt z jejich pelechu.  

19.únor 2019

Neuvěřitelné, jak to letí, štěňata mají 1.týden svého života za sebou. Rostou jako … z mateřského mléka. 

A vypadá to, že všechny fenky si už vyhlédli jejich noví majitelé, tentokrát každý z jiného koutu toho světa, který budou časem poznávat. 

18.únor 2019

Dnešek nevybočil ze zaběhnutého režimu, Brux, Bree i Betty nabírají na „psech“ jak se patří a nebo spí. Vážení se jim ale moc nelíbí, stejně jako zatím nejsou žádné modelky před objektivem fotooparátu. Ale pár obrázků s v galerii Galerie B (1.týden) objevilo i dnes.

17.únor 2019

Dnes se všechny fenky při vážení „vytáhly“,  nejmenší přírůstek byl přes 50 g! Možná i proto se Gwen častěji objeví mezi námi, aby si odpočinula od krmení a nabrala sil na další kolo.  

A když se nejí, tak se spí … a možná se i něco zdá.

16.únor 2019

Venku se ukázalo skoro jarní sluníčko a za další den holky poporostly jako z vody. Máminy struky najdou bez problémů, jen jsou trochu více „ukvíkané“ než jsme byli zvyklí u minulých štěňat. Ale hlavně že jim chutná. Gwen je o samotě v jejich pelechu nechává málokdy a i náš kocour Mourek byl v jejich blízkosti déle než dřív.

15.únor 2019

Druhá noc a den psího života přinesly své výsledky a tak můžeme u všech psích slečen připsat první váhové přírůstky. Mléčný bar u mámy Gwen je otevřen a plně k dispozici!

14.únor 2019

Po první noci, která byla plná buzení, se i přes den mají všechny 3 psí slečny čile k světu. Ale i krmení vyžaduje trochu toho cviku, a tak se zatím drží spíše pod svou porodní vahou. 

13.únor 2019

Téměř přesně 2 měsíce po krytí se 13. 2. 2019 po 13.h narodila císařským řezem naší feně Gwen dívčí trojčátka.

Zlatá slečna, vážící 231 g, se jmenuje Brux, tricolorní sestřička s větším bílým límcem dostala jméno Bree a měla ještě o 32 g více a druhá tricolorní fenka, nejvíc podobná mámě Gwen, s porodní váhou 248 g, se bude  jmenovat Betty

nar. 13.2.2019 13:30

************

Prosinec 2018 – Leden 2019

Po přibližně 10 měsících od posledního hárání, 8 od porodu a po půl roce od doby, kdy se její první štěňata vydala do světa, Gwen začala počátkem prosince hárat. A i když porod nebyl bez problémů, tak jsme nechtěli, aby její první štěňata byla také její poslední a rozhodli jsme se zkusit ještě jedno krytí.

Vybírali jsme tentokrát  mezi 2 zlatými psi a nakonec jsme se 14. a 15.prosince vydali do Kroměříže k chovatelce Kateřině Šušlíkové za chovným psem Be Happy z Barbořinského vršku. „Bibi“ se při obou návštěvách zhostil svého úkolu a asistencí chovatelky a p.Habrové zodpovědně a tak se můžeme těšit v polovině února na vrh B. Vyšetření na sonografu pouze potvrdilo, že krytí bylo úspěšné a vypadá to na 3, možná dokonce 4, štěňata.

************

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments