Aktuálně v Gwen´s Home

15.5.2021

2 týdny května utekly v aprílovém počasí jako voda a je tu výstava v Chropyni. Na ní se sešly „naše“ fenky Cora a Cally v kategorii mladých a obě si odnesly hodnocení VD.

Chropyně 15.5.2021 (Cora &Cally)

Shodou okolností se ve stejný den setkali a kluci Conny a Johny (Cris), jenom o nějakých 300 km jinde, v Liberci.

Liberec 15.5.2021 (Johny a Conny)

1.5.2021

Po dohodě chovatelských klubů se uskutečnily počátkem května bonitace „bez výstavy“ pro feny a psy, kteří se v uplynulém roce neměli ze zřejmých důvodů možnost nějaké výstavy zúčastnit.

A tak se 1.5.2021 po čase sešli Cora a Conny z Gwen´s Home v Okrouhlicích u Benešova na akci Sheltie Club CZ a oba byli zbonitováni s výsledkem „chovná/chovný“, z čehož máme velkou radost.

Za 14 dní se Cora vydá na KV v Chropyni, stejně jako její sestra Cally.

24.4.2021

7 let člověčích, 7 let psích. Letí to neuvěřitelně, takže se zdá nemožné, že by to bylo už tak dlouho, co se v jedné CHS narodila mezi svými sourozenci i tricolorní fenka, kerá dostala jméno GWEN. Vše nej … k těm 7.narozeninám!

S Gweninou dcerou Corou se chystáme na bonitaci, které bude zkraje května probíhat z „covidových“ důvodů netradičně bez výstavy. Ale i na tu se připravuje – tentokrát ve třídě mladých na KV Moravskoslezského klubu chovatelů collií a sheltií v Chropyni. Na první akci se setká s bráškou Connym, na té druhé se sestrou Cally.

7.4.2021

Co napsat. Snad jen velkou gratulaci k 1.narozeninám.

Ano, je to rok, co se na tomto světě poprvé nadechli 4 zlatá shletií štěňata, která dělají radost svým člověčím kamarádům v Praze, Liberci, Valašském Meziříčí i v rodném Mikulově. TAK HLAVNĚ ZDRAVÍ VŠEM.

26.3.2021

Před 3 lety spatřil svět 3 tricolorní štěňata. Ona se na něj podívala o pár dní později, pak utekly týdny, měsíce … ale že už Abaddon, Aisha a Abigail slaví své 3. narozeniny? To to letí.

Tak všechno nej … přeje Gwen, setra z vrhu „C“ Cora a vůbec všichni z rodného Mikulova.

Cora & Gwen 25.3.2021

16.3.2021

Tak jsme se dočkali! Cora – s několika týdenním zpožděním oproti sestře Cally – v 11.měsících poprvé hárá. Zdá se, že rodinná anamnéza dlouhých háracích cyklů jako měla Gwen, bude pokračovat.

Cora z Gwen´s Home (14.3.2021)

Potvrzením výše uvedeného je, že jedna z fen vrhu A, Abby, je nakrytá. Po bonitaci a uchovnění na podzim 2020 a 11 měsících od posledního hárání se povedlo spojení s tricolorním psem Coddym (Black Delight Pincode). Gratulujeme a přejeme pohodový průběh všeho, co souvisí s příchodem toho psího „nadělení“.

Abby z Gwen´s Home (7.1.2021)

23.2.2021

Výstavy i jiná psí setkání jsou zatím v nedohlednu. Po pár zimních dnech, kdy trochu sněhu i mrazu dorazilo i na jih Moravy, se snad blíží alespoň jaro. Z novinek stojí za zmínku určitě to, že fenka Calypso má za sebou své první hárání.

13.2.2021

Zimních radovánek si užívaly i psí slečny Bree, Betty a Brux. Fenky z vrhu B spokojeně ve svých rodinách oslavily 2. narozeniny.

Gratulujeme a těšíme se někdy na viděnou.

12.1.2021

Protože naše Gwen už je psí dáma, které bude na jaře 7 let, tak po 3 letech nebudeme zažívat radost z narození a pokroků jejích štěňat. A protože se zatím ze známých důvodů nekonají žádné výstavy a bonitace, tak je uchovnění Cory, která snad bude její následovnicí, zatím v nedohlednu.

7.1.2021

Ano, štěňatům z vrhu C už bylo 9 měsíců a kalendář přepsal letopočet na rok 2021. Cora, Cally, Conny i Cris mají za sebou první vánoce, zkušenosti s silvestrovskými ohňostroji (usměrněnými lehce covidovými zákazy), a někteří více, jiní méně, možnost dovádět ve sněhu.

V Mikulově jsme si do smečky nadělili nového člena, a tak hlavně Cora má parťáka na své pubertální hrátky. A kocourek Max s ní už ve 3 měsících statečně drží krok.

6.12.2020

Všechna štěňata mají za sebou svou první zkušenost se sněhem. U takového Johnyho v Liberci není divu, na jihu Moravy je to vzácnější. Ale velmi rychle se počasí vrátilo k podzimnímu bahnu.

A shodou okolností se zrovna dnes, na Mikuláše, potkali v okolí Liberce „naši“ psí kluci Conny a Johny.

Bohužel naše „smečka“ nečekaně přišla o kočičího kamaráda Mourka, u kterého se veterinárně prokázala zákeřná nemoc a nebylo možné mu pomoci jinak, než eutanazií.

1.11.2020

Všechna štěňata (a nejen z vrhu C ) jsou zase o měsíc starší 😉 . Pokud víme, tak statečně přezubují, přibývají na váze, výšce i dovednostech. Bohužel díky situaci se méně setkávají se svými psími kamarády a také to hned tak nevypadá na nějakou výstavu.

4.10.2020

Co se kolem „našich“ psů a fen událo za posledních 6 týdnů?

Všechna, již téměř půlroční štěňata z vrhu „C“, se setkávají v psích školkách, na cvičištích nebo vycházkách s řadou psích kamarádů. Aktuální informace ve zkratce: Conny se možná nadchne pro agility a viděli jsme se s ním na KV v Přestavlkách. Cally“ by měla jít na svou první výstavu koncem října (pokud situace s řadou omezení umožní její konání) a i s tou jsme se viděli na výstavě, a to v Olomouci. Tam jsme se počátkem září jeli podívat jen tak „na kukačku“.

No a Cora? Tak už má svou štěněcí výstavu za sebou, získala moc pěkné hodnocení od polské rozhodčí a také „VN“ ve zmíněných Přestavlkách. Bohužel jsme se pod rouškou roušek minuli „s Abby“, která byla tamtéž bonitována a uchovněna. Gratulujeme.

Pár foto zde.

19.8.2020

Srpen se blíží ke svému konci a pokud víme, tak všechna „céčková“ štěňata se vydala na nějaké to cestování po krajích českých či moravských. A navíc jsme se rádi viděli i s Brux z loňského vrhu. Pár foteček z prázdnin zde.

2.8.2020

Tak se to tak nějak sešlo, že jsme v jednom týdnu měli možnost vidět dalšího sourozence naší Cory. S Honzou, Adélou a Connym jsme si dali sraz v Lednici a užili jsme pravý letní slunečný den v místním parku.

27.7.2020

Štěněcí život fen Cory a Cally a psů Crise (Johnyho) a Connyho je bohatší o spousty zkoušeností, dovedností a zážitků a třeba i výletů z prvního měsíce letošních prázdnin.

A v rámci jednoho takového jsme se vydali s Gwen a Corou na náštěvu za Cally do Valašského Meziříčí. Počasí přálo venkovnímu posezení i procházce po okolí, děkujeme Kapustovým za příjemně prožitý den. Foto zde.

28.6.2020

Neustále nás udivuje, jak ten čas letí. Už třetinu svého života prožila štěňata Cris, Conny a Cally ve svých smečkách a my jsme moc rádi, že jsme s nimi přes jejich rodiny v kontaktu. Těší nás, že skoro živě můžeme díky technologiím vidět ta místa, kde poznávají okolní svět. Moc za FOTOGRAFIE děkujeme.

Po čase jsme také vyzvali členy naší psí rodiny z vrhu A a vrhu B o nějaký ten aktuální snímek.

9.6.2020

Po letech, kdy jsme měli doma pouze Gwen, se bude naše vzorná psí máma „dělit“ o svou přízeň na našem webu se svou dcerou Corou.

„Naše“ štěňata jsou u svých nových rodin už 2. týden. Jejich aklimatizace proběhla – stejně jako cesta – v pohodě a tak se seznamují s lidmi i psy ve svém okolí. Jsme rádi, že jsme se všemi v kontaktu, a to včetně fotografií. Děkujeme.

1.6.2020

A je to tady … Jdou do světa. Uteklo to. Cris se vydal na sever do Liberce už v sobotu 30.5. A dnes vyrazil Conny do Prahy a Cally do Valašského Meziříčí. Přejeme jim krásný a spokojený život plný lásky, kterou jsme jim po těch 8 týdnů dávali my tady v Gwen´s Home. A někdy na viděnou…

27.5.2020

Za čtyřčaty je druhá velká cesta autem, tentokrát to bylo na klinické vyšetření očí na Veterinární kliniku v Brně. Cestování zatím na chuť moc nepřišla, ale oči jsou v pořádku, což měla možnost posoudit kromě MVDr. Raušera i trojice jeho studentek. Na zahradě pak navečer následoval zasloužený odpočinek (foto)

24.5.2020

Naše psí zlatíčka se stávají stříbrem … „tekuté stříbro“ se říká tomu, co se skoro nedá uhlídat 🙂 . Ano, energie skoro 2 kilových psích objevitelů je nezměrná. Zahrada je jim skoro malá, ale stejně zodpovědně se staví i k nabírání sil.

19.5.2020

Do 7.týdne vstoupila štěňata návštěvou veterináře (3. dávka na odčervení) a téměř celoodpoledním pobytem na zahradě. A také už je na 99% rozhodnuto, kam se které štěně vydá za 2 týdny. A které zůstane s námi.

16.5.2020

Naše čtyřčata mají za sebou velký „krok“ – cestovala na docela značnou vzdálenost autem. A i když to zpočátku nebylo jednoduché, tak cestu tam i zpět za smečkou ZATRISHE do Tišnova zvládla. Jen počasí a trocha cestovní nevolnosti nepřálo lepším podmínkám pro focení. Přesto se řada fotek povedla, takže za ně Zavřelovým moc děkujeme.

12.5.2020

Jak jde čas? Nějak rychle … 5 týdnů pryč a každý další den toho Cris, Conny, Cora a Calypso toho víc umí, zvládnou, oběhají, sní …

8.5.2020

Štěňata mají za sebou 2.návštěvu veterináře, při které dostala 2.dávku na odčervení, každé svůj čip a „psí pas“ a také se přitom odebraly vzorky na genetické testy (CEA, MDR1).

Počasí dává na prodloužený víkend naději na možnost trávit více času na zahradě, což se objeví určitě ve fotogalerii.

4.5.2020

Štěňat je všude plno. I když pořád hlavně spí, tak v čase bdělosti se dokážou mezi sebou „poprat“, objevují všechno vhodné i nevhodné k okusování a na jejich jídelníčku se střídá mateřské mléko s instantním a zuby zvládnou v pohodě i granule.

29. dubna 2020

Pokroky kam se podíváš …. hlavně ty nohy už drží tak, že štěňata zkoumají stále vzdálenější okolí, a to jak doma, tak hlavně venku. Počasí přálo, takže v galerii je pár fotek z těch prvních krůčků. A také už jejich jazýčky vyzkoušely něco jiného, než mámino mléko, i když to je pořád to nej … . Ale objevily se první zuby, takže to od psí mámy vyžaduje hodně sil.

24.4.2020

Ta, kolem které se na tomto webu všechno točí, má dnes 6.narozeniny. Gwen je prožívá ve zdraví ve víru mateřských povinností a opravdu v rodinném kruhu. 🙂

21.4.2020

Ve 2 týdnech byla „céčková“ smečka poprvé u veterináře. Pasta na odčervení zdaleka není tak dobrá jako mámino mléko, po kterém tak pěkně rostou.

Více novinek o Coře, Calypso, Crisovi a Connym ZDE.

19.4.2020

Čas se smečkou 4 dvoutýdnních štěňat utíká jak voda. Dnes už některá z nich koukla na svět, všechna přibírají na váze a stále jistěji se drží na nohou. Když tedy nespí. Foto ZDE. 

8.4.2020

A je to tady! Pro nejaktuálnější novinky z naší chovné stanice klikněte na odkaz VRH C.

20.3.2020

Gwenina březost je na ní už docela dobře znát. Přibrala na váze, ale i tak se ráda projde v jarním počasí po okolních krásách. 

7.3.2020

Ultrazvukové vyšetření Gwen, která navenek zatím žádné známky budoucího mateřství neprojevovala, ukázalo s největší pravděpodobností 4 dubnové přírůstky. 

Doufáme, že vše v předvelikonočním čase dobře dopadne.

Štěňata k prodeji zatím nenabízíme. 

5.2.2020

Největší aktualitou z naší CHS z počátku února 2020 je to, že Gwen téměř po roce od narození štěňat vrhu B začala hárat. A rozhodli jsme se pro její poslední nakrytí. 

Takže jsme se vydali 4.2.2020 na Vysočinu za zlatým psem k p. Duškové. Golden Stardust Vesca Montana se svého úkolu i ve velmi nevlídném počasí zhostil statečně a tak budeme cca za měsíc očekávat výsledky ultrazvukového vyšetření.

18.11.2019

Dnes dorazily mailem aktuální fotky třetí ze sester z vrhu B – Bree. Prý moc pro fotografy nepostojí a aktuálně se zkouší zapojit do základních „agilit“.

2.11.2019

Tak jsme se vydali koncem října na opožděnou dovolenou a stejně jako loni jsme ji spojili s návštěvou u „našich“ štěňat. Původně byla v plánu zastávka u Betty v západočeských Klatovech, ale stihli jsme i Benátky nad Jizerou s Brux.

Trikolorní Betty už na výšku dokonce přerostla Gwen. Ráda běhá a díky bydlišti na okraji města má kde, ostatních známých psů se nebojí, ale je ze všech tří psích slečen nejvíce bázlivá ve vztahu k lidem.

Betty
Betty
Gwen & Betty

To určitě neplatí pro jedinou zlatou fenku z vrhů A i B, která je podle majitelky zlatá nejenom podle zbarvení srsti. Má řadu psích kamarádů a „naběháno“ má díky možnosti jet na chalupu také dost. 

Brux
Brux
Brux & Gwen

13.7.2019

Protože je to ze 3 míst, kam se nám rozutekla letošní štěňata z vrhu B, nejblíže, tak jsme se v polovině července vydali za návštěvou k Bree. Se starší šeltií Bětkou i svou člověčí rodinou se sžila dobře, což je fajn.

Bree

Bree

Bree

6.7.2019

Podle informací od majitelů letošních štěňat se všem daří dobře, aktuální foto z konce května dorazilo „od Brux“, foto Bree a Betty pak v červenci.

Bree

Betty

Brux

24.duben 2019
Naše Gwen má dnes 5.narozeniny! To to uteklo, pět let. Jsme moc rádi, že ji máme a také za to, že kontrola u veterináře minulý týden ukázala, že je po problémech se zánětem v pořádku. Vše nej … 

7.duben 2019

Z pomezí Jihomoravského a Zlínkého kraje si pro poslední psí slečnu přijela celá její nová člověčí rodinka. A tak se už i Bree seznamuje s novým prostředím. Doufáme, že si nejen s  šeltií „tetkou“ Bětkou bude rozumět. 

6.duben 2019

Cestu až k Šumavě má za sebou i druhá z fenek – Betty. Dopoledne i po obědě se ještě proskotačila s mámou Gwen a sestřičkou Bree na zahradě a i u ní budeme rádi za informace o jejích pokrocích. 

5.duben 2019

A je to tady … Dnes jsme vypravili do jejího nového domova naši „Veverku“ Brux. A jak už víme, tak dlouhou cestu zvládla ve společnosti svého člověčího kamaráda Matěje dobře. Budeme rádi za zprávy o jejích dalších pokrocích a životě v novém prostředí.  

3.duben 2019

Betty, Bree i Brux za sebou mají včerejší klinické vyšetření očí v Brně. Výsledky jsou potěšující, oči jsou u všech tří psích slečen v pořádku. Jejich první delší cesta autem byla po prvních kilometrech, které se jim v těsné  přepravce moc nelíbily, nakonec také celkem klidná, a to je dobrá zpráva pro jejich další brzké cestování. Ano, už se ví „jízdní“ řád, podle kterého se vydají ke svým novým člověčím parťákům. Brux do Středočeského kraje v pátek, Betty do Plzeňského v sobotu a Bree „zůstane“ o pár km v tom Jihomoravském. 

31.březen 2019

Vypadá to, že se fenky vydají ke svým novým majitelům příští víkend. Což je … za chvíli. Víkendové počasí přálo několikahodinovému slunění a dovádění na trávníku, fotodokumentace bude na webu brzy. 

28. březen 2019

Stále více štěkající, okousávající a do prázdných misek častěji hledící psí slečny jsou ode dneška legitimovatelné. Dostaly čipy a pasy a také prošli prvním veterinárním vyšetřením a očkováním.  

U Gwen se bohužel objevili příznaky nějakého „pooperačního“ zánětu. Moc doufáme, že se ho podaří odrazit pomocí naordinovaných antibiotik. Je ale i přesto stále starostlivou mámou, která tu svoji „drobotinu“ vážící 2,8 kg(Bree), 2,4 kg (Betty), resp. Brux (2,2kg) kojí pečlivě hlídá. O jejich čilosti by mohl docela dobře vyprávět náš kocour… 🙂

23.březen 2019

Psím slečnám se daří… Běhat, poznávat trochu víc dvůr i trávník na zahradě nebo trénovat zuby  na  všem možném a hlavně růst. Bree váží 2,22 kg, Betty 1,86 kg a Brux 1,77 kg. 

20.březen 2019

Kalendářně nám začalo jaro a psí slečny Betty, Bree a Brux vstoupily do 6.týdne života. Rostou z mámina, ale čím dále více také z příkrmového mléka a štěněcích granulí. Škoda jen, že se to jaro trochu schovává a tak dnes bylo ještě celkem zima na delší pobyt na zahradě.

17.březen 2019

Počasí bohužel nepřeje častějšímu pobytu venku, ale dnešek byl výjimkou. Holkám to běhá čím dál lépe, hlavně když to – jako třeba na té trávě dnes venku – neklouže. A tak se povedlo pár moc pěkných fotek.

Také se jim daří zapojovat rostoucí zuby do okusování předmětů k tomu určených včetně minigranulek. A občas i do těch k tomu neurčených, včetně sester.

Se svou budoucí rodinou se včera měla možnost seznámit Brux. Cestovali za ní skoro 300 km, i když stejně jako Bree a Betty většinu jejich návštěvy prospala, tak se moc líbila. A stejně jako na Bree na ni „doma“ bude čekat psí kamarádka – roční „borderka“ Bony.

14.březen 2019

S rostoucími „štěňátky“, která jsou už spíše pořádnými štěňaty, rostou i jejich zuby. Což poznává krom jejich psích hraček i vybavení domácnosti a hlavně máma Gwen. Kojení sice ještě úplně nezavrhla, ale dokáže se po svých upírkách pěkně ohnat a ráda se odloží někde mimo jejich dosah. Takže přikrmujeme mlékem a i granulky jsou vděčnou jedlou „hračkou“. 

12.březen 2019

14 dní uteklo a tak jsme se dnes podruhé  vydali s fenkami k veterináři. Do převozního košíku se tak tak vešly a svými přírůstky paní doktorku mírně řečeno překvapily. Domluvilo se jejich očipování (opět za 2 týdny) a také se ví, že 2.4. pojedou na vyšetření očí do Brna.

10.březen 2019

Dnes se přijeli podívat na Bree členové její budoucí „smečky“. V té své stávající už jednu šeltii mají, je stejně mladá jako Gwen, a hlavně jejich 3 dětem s všechny fenky moc líbily.

Vypadá to, že krmení od mámy Gwen už nebude téměř 4.týdenním štěňatům stačit. Takže dnes měly na zkoušku příkrmové mléko, které sice z misek zmizelo raz dva, ale třeba Betty úplně nesedlo. 

8.březen 2019

Dnes se na chvilku všechny fenky pod dohledem mámy Gwen podívaly na zahradu. Sluníčko má sice už jarní sílu, ale do kožíšků zvyklých na vzájemné teplo nebo to mámino foukalo víc, než bylo příjemno a tak se jim na trávu moc nechtělo. 

Krmení zajišťuje pořád pouze Gwen, což je moc dobře, váhu 1 kg už překonaly všechny slečny. Ale v tlamičkách se dají nahmatat první zoubky, tak uvidíme…   

5.březen 2019

Brux, Betty a Bree zařazují do náplně dní kromě spaní a krmení stále více „batolení“. Nohy je nesou jistěji a jistěji a tak se navzájem dokážou škádlit nebo bojovat o lepší místo u mléčného baru mámy Gwen.

3.březen 2019

Vidět, co se kolem děje, je super. Jen kdyby většina toho okolního světa kolem tolik neklouzala pod tlapkami. Ale i ty se zpevní a půjde to. Drápky na těch předních, které jsme dnes fenkám zastřihli, k tomu ani nebudou třeba a jejich „otupení“ ocení hlavně kojící máma Gwen. Brux (911 g) a Betty (900 g) se blíží k hmotnosti 1 kg, docela o dost je v této disciplíně předběhla Bree (1063 g). Je prostě nejméně „lenivá“ se najíst 🙂 

28.únor 2019

Poslední únorový den přinesl první rozevření víček a nahlédnutí na ten okolní svět. Tou ze psích slečen, která otevřela oči jako první, byla Betty, tedy nejmenší z vrhu a podobně jako Abigail z vrhu A předběhla své sourozence. Sestry Brux a Bree ji dohnaly hned druhý den, a tak se i pokusy o chůzi stávají stále úspěšnějšími. 

27.únor 2019

Po téměř 2 týdnech byli psí kojenci Betty, Bree a Brux včera poprvé u veterináře. Byly pochváleny, jak rostou, Gwen za to jak kojí a „srůstá“ (veterinářka jí vyndala pár zbývajících stehů) a všichni prošli odčervovací kůrou. Ta se bude opakovat za další 2 týdny a v dalším podobném intervalu dostanou fenky své pasy a čipy.

A ty přírůstky jsou pro zvědavé zde:

23.únor 2019

To, jak psí holky rostou před očima, nezobrazí asi žádná tabulka. Jen jsme si všimli, že je mezi nimi určitě větší hmotnostní rozdíl, než u štěňat z vrhu A. Vypadá to, že se už každým dnem podívají na okolní svět, ale zatím je okukujeme spíše my. Takže fotoalbum 2.týdne je určitě čím zaplnit. 

20.únor 2019

Týden od svého narození zůstala dnes kvůli našim pracovním povinnostem šeltií trojčata „sama“ doma. Gwen zvládla všechno na jedničku. Ale každým dnem, a možná spíše hodinou, se některé z fenek podaří, na svých ještě docela vratkých nohách, vylézt z jejich pelechu.  

19.únor 2019

Neuvěřitelné, jak to letí, štěňata mají 1.týden svého života za sebou. Rostou jako … z mateřského mléka. 

A vypadá to, že všechny fenky si už vyhlédli jejich noví majitelé, tentokrát každý z jiného koutu toho světa, který budou časem poznávat. 

18.únor 2019

Dnešek nevybočil ze zaběhnutého režimu, Brux, Bree i Betty nabírají na „psech“ jak se patří a nebo spí. Vážení se jim ale moc nelíbí, stejně jako zatím nejsou žádné modelky před objektivem fotooparátu. Ale pár obrázků s v galerii Galerie B (1.týden) objevilo i dnes.

17.únor 2019

Dnes se všechny fenky při vážení „vytáhly“,  nejmenší přírůstek byl přes 50 g! Možná i proto se Gwen častěji objeví mezi námi, aby si odpočinula od krmení a nabrala sil na další kolo.  

A když se nejí, tak se spí … a možná se i něco zdá.

16.únor 2019

Venku se ukázalo skoro jarní sluníčko a za další den holky poporostly jako z vody. Máminy struky najdou bez problémů, jen jsou trochu více „ukvíkané“ než jsme byli zvyklí u minulých štěňat. Ale hlavně že jim chutná. Gwen je o samotě v jejich pelechu nechává málokdy a i náš kocour Mourek byl v jejich blízkosti déle než dřív.

15.únor 2019

Druhá noc a den psího života přinesly své výsledky a tak můžeme u všech psích slečen připsat první váhové přírůstky. Mléčný bar u mámy Gwen je otevřen a plně k dispozici!

14.únor 2019

Po první noci, která byla plná buzení, se i přes den mají všechny 3 psí slečny čile k světu. Ale i krmení vyžaduje trochu toho cviku, a tak se zatím drží spíše pod svou porodní vahou. 

13.únor 2019

Téměř přesně 2 měsíce po krytí se 13. 2. 2019 po 13.h narodila císařským řezem naší feně Gwen dívčí trojčátka.

Zlatá slečna, vážící 231 g, se jmenuje Brux, tricolorní sestřička s větším bílým límcem dostala jméno Bree a měla ještě o 32 g více a druhá tricolorní fenka, nejvíc podobná mámě Gwen, s porodní váhou 248 g, se bude  jmenovat Betty

nar. 13.2.2019 13:30

************

Prosinec 2018 – Leden 2019

Po přibližně 10 měsících od posledního hárání, 8 od porodu a po půl roce od doby, kdy se její první štěňata vydala do světa, Gwen začala počátkem prosince hárat. A i když porod nebyl bez problémů, tak jsme nechtěli, aby její první štěňata byla také její poslední a rozhodli jsme se zkusit ještě jedno krytí.

Vybírali jsme tentokrát  mezi 2 zlatými psi a nakonec jsme se 14. a 15.prosince vydali do Kroměříže k chovatelce Kateřině Šušlíkové za chovným psem Be Happy z Barbořinského vršku. „Bibi“ se při obou návštěvách zhostil svého úkolu a asistencí chovatelky a p.Habrové zodpovědně a tak se můžeme těšit v polovině února na vrh B. Vyšetření na sonografu pouze potvrdilo, že krytí bylo úspěšné a vypadá to na 3, možná dokonce 4, štěňata.

************

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments