Jak šel čas – vrh C

28.6.2020

Neustále nás udivuje, jak se ten čas letí. Už třetinu svého života prožila štěňata Cris, Conny a Cally ve svých smečkách a my jsme moc rádi, že jsme s nimi přes jejich rodiny v kontaktu. Těší nás, že skoro živě můžeme díky technologiím vidět ta místa, kde poznávají okolní svět. Moc za FOTOGRAFIE děkujeme.

9.6.2020

Jsme v kontaktu se všemi „našimi“ psími rodinami, takže víme, že se jim dobře daří, nové prostředí už je jim známé stejně jako lidé a psí kamarádi v jejich okolí. Děkujeme za foto.

2.6.2020

Podle zpráv od všech 3 nových „páníčků“ či „paniček“ zvládla všechna štěňata cestu dobře a ani první noc v neznámém prostředí nebyla nijak náročná. Naše Cora se začíná učit chodit na vodítku a pod dohledem mámy Gwen jí to jde moc dobře. A ostatní? Viz. foto.

1.6.2020

Crise dnes následují Conny a Cally. Cestu do Prahy, resp. Valašského Meziříčí, zvládli oba dobře a už se seznamují se svými novými domovy a smečkami.

30.5.2020

Tak … a je to tady. Po téměř 8 týdnech, kdy byl náš život spojený se smečkou našich 4 štěňat, se první z nich, Cris, vydává ke své nové rodině. Míří na sever Čech do Liberce. Přejeme rychlou aklimatizaci, spoustu zážitků a kamarádů jak z člověčí, tak psí společnosti.

27.5.2020

Za čtyřčaty je druhá velká cesta autem, tentokrát to bylo na klinické vyšetření očí na Veterinární kliniku v Brně. Cestování zatím na chuť moc nepřišla, ale oči jsou v pořádku, což měla možnost posoudit kromě MVDr. Raušera i trojice jeho studentek. Na zahradě pak navečer následoval zasloužený odpočinek (foto) .

26.5.2020

Dnes naposledy v Mikulově půjdou Cris, Conny a Calypso k veterináři, první očkovací dávka. Přírůstky jsou stálé, psí život je zatím rozdělen mezi krmení, spaní a „psí kusy“.

19.5.2020

Vrh C se dnes vydal k veterináři na 3.dávku odčervovacího sirupu, první injekce s očkováním je čeká za týden. A hned pak klinické vyšetření očí v Brně.

Dokážou se pěkně vyřádit na zahradě (odpoledne), stejnou energii vkládají i do psích her, a to třeba hned po ranním krmení. Na 99% je rozhodnuto, kdo půjde „do světa“ a kdo zůstane s námi v Mikulově.

16.5.2020

Stále řešíme, které ze 4 štěňat zůstane s námi v Mikulově. Jako „trénink“ před cestou do Brna na vyšetření očí jsem odvážně vyzkoušeli cestu autem. A to ne jen tak za humna, vydali jsme se za známými do Tišnova, kteří mají 3 šeltie a u kterých jsme kromě rad získali i řadu pěkných fotek.

12.5.2020

Ano, štěňata vtrhla jako velká voda do 6.týdne. Statečně spí, statečně jí, pobíhají po zahradě, když to nejde venku, tak doma, škádlí se a perou, až je někdy máma Gwen musí trochu porovnat.

8.5.2020

Štěňata mají za sebou 2.návštěvu veterináře, při které dostala 2.dávku na odčervení, každé svůj čip a „psí pas“ a také se přitom odebraly vzorky na genetické testy (CEA, MDR1).

Počasí dává na prodloužený víkend naději na možnost trávit více času na zahradě, což se objeví určitě ve fotogalerii.

4.5.2020

Měsíc je pryč. Jak to letí je vidět hlavně na fotkách – v galerii – a na „přírůstcích“. Aby také štěňata Cris, Cony, Cora a Calypso nerostla, když se dá najít mléko u mámy, v misce a nebo použít zuby na granule.

29.4.2020

Pokroky kam se podíváš …. hlavně ty nohy už drží tak, že štěňata zkoumají stále vzdálenější okolí, a to jak doma, tak hlavně venku. Počasí přálo, takže v galerii je pár fotek z těch prvních krůčků v trávě. A také už jejich jazýčky vyzkoušely něco jiného, než mámino mléko, i když to je pořád to nej. Ale objevily se první zuby, takže to od psí mámy vyžaduje hodně sil.

26.4.2020

Štěňata vrhu C se mají čile k světu. Jejich kroky jsou stále jistější a mohou objevovat více a více věcí ve svém okolí. Zatím jsou stále jen na mateřském mléce, váží všichni kolem 750 g.

Psí máma Gwen oslavila 6.narozeniny!

21.4.2020

Ve 2 týdnech byla „céčková“ smečka poprvé u veterináře. Pasta na odčervení zdaleka není tak dobrá jako mámino mléko, po kterém tak pěkně rostou.

Otevřené oči podporují jejich zkoumání okolí, nohy jsou stále jistější a jistější.

16.4.2020

Jak psí slečny, tak psí kluci se svojí hmotností přehoupli před 500 g. Když nespí, tak je jich plná ohrádka, odhodlaně překonávají hlavně mámu Gwen.

13.4.2020

Na konci prvního týdne se všem štěňatům dobře daří a je to vidět hlavně na jejich „přírůstcích“.

11.4.2020

Vše se daří jak má, a tak bychom o štěňatech kolikrát ani nevěděli. Kdyby ovšem nebylo tak fajn je sledovat, a to třeba i když jenom spí.

9.4.2020

Dnes mají za sebou Cora, Calypso, Cris i Conny první váhové přírůstky. Gwen je opouští vždy jenom na chvilenku, krmení střídá spaní, spaní krmení, …

9_4_2020

8.4.2020

Dvě psí slečny se budou jmenovat Cora a Calypso, pro psí kluky jsme vybrali jména Conny a Cris.

7.4.2020

Po 9 týdnech od nakrytí přišla na svět s pomocí veterináře 4 různě zlatá štěňátka:

2 psí kluci měli téměř identickou porodní váhu 279 g, resp. 282 g
a 2 fenky, které si váhově shodly úplně přesně na 296 g.

Již večer se pokoušela všechna statečně pít a máma Gwen se o ně svědomitě stará, tak jako o všechny předchozí potomky z vrhů A a B.

4.4.2020

Pár dnů před porodem už Gwen váží každý krok. Ale i tak je asi ráda, že se opět pokouší jaro přeprat letos několikrát vrátivší se zimu.

Gwen 4.4.2020

20.3.2020

Gwen se i přes „znatelnou“ březost ráda vydádá na vycházky, s kalendářním jarem jsme dnes zdolali Sv.Kopeček.

Sv.Kopeček 20.

7.3.2020

Ultrazvukové vyšetření Gwen, která navenek zatím žádné známky budoucího mateřství neprojevovala, ukázalo s největší pravděpodobností 4 dubnové přírůstky. 

Doufáme, že vše v předvelikonočním čase dobře dopadne.

Štěňata k prodeji zatím nenabízíme. 

5.2.2020

Gwen téměř po roce od narození štěňat vrhu B začala na přelomu ledna a února hárat. A tak jsme se rozhodli pro její poslední nakrytí. 

Takže jsme se vydali 4.2.2020 na Vysočinu za zlatým psem k p. Duškové. Golden Stardust Vesca Montana se svého úkolu i ve velmi nevlídném počasí zhostil statečně a tak budeme cca za měsíc očekávat výsledky ultrazvukového vyšetření.

Gwen Dikoký sen
Golden Stardust Vesca Montana